dveri-master.kiev.ua
(067)2340690 (050)9276434
dveri-vikna@i.ua
 

 

Двері - візитна картка вашої оселі.

Театр починається з вішалки? А ось і ні: з дверей, як і будь-який будинок. Саме з них починається все і, будучи неодмінним атрибутом будь-якої будівлі, двері - це візитна картка хазяїна. На двері покладається і захисна функція, чим пояснюється настільки висока популярність залізних дверей. Одностворчаті і двустворчаті, оброблені плівкою, що імітує текстуру дерева, або обліцьовані цінними породами деревини, «стьобані» і оздоблені ламінованим дерев'яним шпоном ... Вибір просто безмежний, як і розкид ринкових цін.

Важливою деталлю, з точки зору дизайнерського рішення інтер'єру будинку або квартири і досягнення загальної комфортності, є внутрішні двері. Тут теж варіантів безліч: стаціонарні і розсувні, дерев'яні або пластикові, глухі або з прорізами зі скла (прозорого, тонованого, з декоративним малюнком) або металу. Різноманітний широкий спектр кольору і малюнка дверного полотна: від простих класичних варіантів до неординарних асиметричних композицій. Але до всіх варіантів пред'являються загальні вимоги: гарна звукоізоляція, стійкість до деформації та противзломна безпека. Так, двері відповідають самим останнім досягненням технічного прогресу, зберігши при цьому традиції. Отже, замініть звичні, непоказні двері на нові, сучасні, гарні, надійні, і ... ваш дім зміниться.

В залежності від конструкції дверного полотна розрізняють типи дверей: гладкі зі суцільним полотном або частково засклених; фільончасті із суцільним полотном, повністю або частково засклені; фільончасті із суцільним полотном або склом; щитові; дощаті та ін Від того, яким чином відкривається двері, розрізняють розпашні одностворчті, двустворчаті, полуторастворчаті, що складаються та інші. Конструкція двері представляє дверну коробку, жорстко з'єднаних з кладкою, і одну або декілька дверних стулок. Створки (дверні полотна) навішуються на петлях в дверной коробці, утворюючи з нею дверний блок. Висота блоків зазвичай 2100-2400 мм, ширина - від 700 до 1900 мм.

Дверні коробки можна виготовити з деревини, сталі, каменю або навіть залізобетону і цегли. Найбільш поширений варіант - з цілісних дощок, з'єднаних між собою шипами і закріплених Нагель. Іноді коробки роблять із складових дощок: на товсту дошку (40-60 мм) наклеюють або прибивали більш тонку (10-20 мм) і вузьку дошку так, щоб разом вони виглядали, як цільний брус. До дерев'яної стіни або перегородки коробка кріпиться цвяхами або довгими шурупами; до кам'яних або залізобетонних стін - сталевими штирями.

Внутрішня частина дверного полотна, як правило, являє собою дерев'яні грати з сосни, піхти чи іншої деревини. Головне, щоб вона була досить сухою, а планки решітки - однакової товщини. З обох боків решітки приклеюють фанеру товщиною 5 мм або інший листовий матеріал, наприклад деревно-волокнисті плити. Клей повинен бути високої міцності і влагоустойчівості.

Традиційний тип дверей - фільончасті. Вони найбільш красиві, але і самі складні у виготовленні, тому й дорогі. Їх роблять зі суцільним або розчленованим полотном, з однією або кількома Фільонками і, як правило, не фарбують, а покривають прозорим лаком. Щоб уникнути утворення тріщин на полотнах при висиханні, деревина повинна бути добре висушеної. Усадка при висиханні деревини складає в довжину 0,1, у поперечному напрямку - 5, по периметру - 10%. Ширина планки повинна бути такою, щоб можна було врізати замок, а нижня - ширший на 24-30 см. склеєні дверну раму слід тримати в горизонтальному положенні 24 ч. Потім перевіряють розміри і усувають дефекти. Створки дверей складаються з брусків обв'язки, що утворюють каркас, проміжних брусків і фільонок - щитів, заповнюють простір між брусками. Обв'язку роблять з брусків товщиною 60 і шириною 95-110 мм, нижній брусок - або більш товстий (70-75 мм), або з двох брусків меншої товщини. Бруски з'єднують в кутах одинарним або подвійними прямими шипами, до нижнього бруска можна прикріпити захисну дошку-плінтус. На вхідних дверях плінтус виготовляють із пластин (мідь, латунь, нержавіюча сталь), укріплених шурупами або гвинтами. Фільонки виготовляють з дощок, багатошарової фанери або деревно-стружечных плит. Нерідко Фільонки внутрішніх дверей прикрашають різьбою. Для закріплення фільонок в брусках обвязки вибирають пази. По виду з'єднання розрізняють Фільонки гладкі, з рамою, наплавні, з фігареей і з окбладним штапікомі.

Гладкі Фільонки роблять переважно з фанери, деревно-стружечных або столярних плит товщиною 8-15 мм. Ширина паза в бруска обвязки точно відповідає Фільонці. Іноді для утеплення дверей, зокрема балконними, гладкі Фільонки роблять подвійними з проміжком, заповненим утеплювачем.

Нерідко гладкі Фільонки кріплять до бруска обвязки за допомогою рельєфних рейок - обкладних штапіків. Їх приклеюють або прикріплюють шурупами до бруска обвязки.

Сборка фільончастих дверей виконується в два етапи. Спочатку двері збирають досуха послідовно по вузлах, перевіряючи точність всіх з'єднань. Зібране дверне полотно перевіряють на прямокутність за допомогою угольника і рейки. Після цього можна приступати до другого етапу - збиранню на клею. Бруси обвязки рознімають так, щоб вони утримувалися лише на кінцях шипів, і звільняють з пазов Фільонки. Відкриті частини шипів і гнізда змазують гарячим столярних або кістковим клеєм і збивають бруски обв'язки. Фільонко ж завжди ставлять тільки на суху, оскільки їх не приклеєні краї сковзають свободно в пазах брусків і при усихання в них не з'являються тріщини.

Скління стулки складаються з брусків обв'язки, що утворюють каркас, і вставленими в них горбильків. Між каркасом і горбилькамі у вибраний фальц вставляють скло та закріплюють штапиком. Найчастіше каркаси виготовляють з дуба, ясеня або сосни. Міцність забезпечується за рахунок кутових з'єднань на наскрізних шіпах, посаджених на клей. Товщина скла повинна бути не менше 3 мм. При складанні спочатку каркас збирають насухо, і тільки переконавшись у правильності всіх з'єднань, його збирають остаточно. Скло вставляють лише після повного висихання клею.

Щитові стулки бувають каркасні та суцільні. Каркасна створка являє собою раму, облицювання з обох сторін фанерою або оргалітом. Раму виготовляють із соснових брусків перетином 40х40, 40х50 або 50х50 мм або склеєних дошок. У місці кріплення замку та ручки вертикальний брусок збільшують до 60-80 мм. У кутах бруски з'єднуються внакладку або одинарними прямими шипами. Між крайніми брусками обвязки через кожні 150-200 мм вставляють рейки товщиною 20-25 мм, які не дають прогибаться облицьовуванню. Кріплять їх за допомогою цвяхів або шпильок з'єднання. Такі двері встановлюють всередині приміщення, залишаючи між полотном і підлогою зазор в 8-10 мм, а при наявності килима - до 15 мм, щоб не витирати дверима ворс.

Нерідко в квартирах встановлюють двері нетрадиційних конструкцій - розсувні, що складаються, поворотні. Найбільш популярні розсувні двухстворчаті і одностворчаті двері. В даному випадку створки НЕ кріпляться на петлях до коробки, а підвішуються на роликах, які вільно ковзають по направляючії, шо кріпиться до стіни над дверним прорізом. Ролики виготовляють із капрону, полістиролу, латуні або сталі діаметром 10-20 мм і товщиною 5-10 мм в залежності від матеріалу, з якого вони виготовляються, і маси підвішеного до них дверного полотна. Направляючі роблять зі сталевих куточків, трубок або профілів. Для дверних прорізів шириною до 1,0 м роблять одностворчаті двері; при ширині 1,0-1,4 м краще ставити двустворчаті двері.

Якщо ширина отвору перевищує 1,5 м, краще встановити підвісні двері. За конструкцією «гармошка» нагадує ширму і складається з декількох однакових стулок, з'єднаних междусобой нераз'емнимі петлями.

А. Наумов

-------------------------------------------------- ------------------------------
Джерело:: "Будівельний Сезон" № 17 (2002) Внесено: 22 травня 2007 р.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

ЧИЩЕННЯ ДВЕРЕЙ

Знаючи, якої праці варто виготовити двері з масиву, треба відповідально підходити до догляду за ними. Для чищення дерев'яних дверей варто застосовувати тільки спеціальні речовини, забувши про існування звичайних миючих засобів і порошків. При появі незначних дефектів покриття, наприклад у вигляді подряпин, використовується особлива обробка (зашкуріваніе і втирання полірувального воску), це дозволить повернути минулі блиск і однорідність дверної поверхні.

Типи дверей та їх відмінності.

Мета цієї публікації - зорієнтувати покупця і направити його на вірний курс серед океану дверей. В існуючому сьогодні достатку дуже легко заплутатися. ДОКЛАДНІШЕ..

Міжкімнатні двері, в запитаннях і відповідях

На якому етапі ремонту (оздоблювальних робіт) рекомендується встановлювати двері? Чи можливе виготовлення дверей нестандартних розмірів? ДОКЛАДНІШЕ...

Масив, шпон, ДСП, МДФ - що краще?

Натуральні матеріали - будь-то дерево, камінь, глина або метал завжди були, є і будуть залишатися найбільш привабливим, бажаними і найбільш сприятливими для людини. Поява ж та інтенсивне використання нових синтетичних матеріалів при випуску будь-яких предметів інтер'єру, дверей або меблів пов'язано з рядом факторів. ДОКЛАДНІШЕ...

Інструкція вибору якісних дверей

Міжкімнатні двері - один з головних елементів інтер'єру. Вони повинні поєднувати в собі високу якість і досконалий дизайн. Використання дорогого ексклюзивного скла додає двері вишуканість та неповторність. Для того щоб Ви могли грамотно визначити якість дверей, ми розробили Інструкцію, яка допоможе відрізнити якісні міжкімнатні двері від неякісних.. ДОКЛАДНІШЕ...

Правила догляду за дерев'яними дверима.

Двері є таким же важливим компонентом оздоблення приміщення, як і меблі, та потребують простого і періодичного обслуговування, щоб їхній зовнішній вигляд зберігався довгі роки, радуючи Ваші очі... ДОКЛАДНІШЕ...

Двері - візитна картка вашої оселі.

Важливою деталлю з точки зору дизайнерського рішення інтер'єру дому чи квартири та досягнення загальної комфортності, є внутрішні двері... ДОКЛАДНІШЕ...

На нашому сайті шукають: двері у Києві на замовлення, дизайн дверей, установка дверей у Києві, установка міжкімнатнихдверей у Києві, дерев'яні сходи, дерев'яні меблі, дерев'яні кроваті, ліжка з дерева, виготовлення дверей у Києві, шпоновані двері у Києві, виробництво дверей Київ, виробництво міжкімнатних дверей Київ, виробництво шпонованих дверей Київ, дерев'яні міжкімнатні двері у Києві, продаж дверей, продаж міжкімнатних дверей Київ, продаж міжкімнатних деревянных дверей, замовлення шпонованих дверей у Києві, дизайн дверей Київ, эскіз дверей, масивна дошка пола, дубовый паркет у кєїві, паркет из натурального дуба, двері з дуба, двері з вільхи, двері з масиву дуба, двері з ясена, дубові двері