Застосування різних матеріалів при виробництві міжкімнатних дверей.
Основними матеріалами при виробництві міжкімнатних дверей сьогодні є: масив дерева, шпон та його похідні, ламінат і його похідні, МДФ і ДСП. Звичайно ж, а також застосовують і метал, і полімери (пластики), та фанеру, і багато хто інші матеріали, такі як камінь, шкіра, різні тканини, однак частка цих матеріалів у загальній кількості виробництва дверей не висока.
Звичайно ж, класичний матеріал для двері - натуральне дерево (масив). Як тільки навчилися його обробляти, воно й стало першим матеріалом для дверей. І цей процес тривав до першої половини XX століття, тут то потреби в натуральній деревині високої якості стали перевищувати пропозиції. В середньому на 1 двері йде 0.25 м.куб. якісного масиву, або приблизно 0.4-0.5 м.куб. промислово придатною деревини. Тобто з 1 м.куб. коштовного дерева виходило - 2-2.5 двері.
Виник дефіцит сировини, який змусив звернути увагу виробників на шпон дерева, тобто тонкі зрізи (в середньому товщиною 0.8 -1 мм) коштовного дерева, що зберігають натуральний вигляд, текстуру і красу дерева. З 1 м.куб. дерева виходить приблизно 400 кв.м шпону (без розподілення по сортам) що вистачить, приблизно, на 25-35 дверей.
Для заповнення дерева стали застосовувати більш дешеву деревину або деревину з вадами, що збільшило кількість дверей що випускаються .
З середини 90-х років активно застосовують штучний шпон (файнлайн) - це склеєні тонкі зрізи більш дешевої деревини (як правило - тополі) імітують більш дороге дерево своїм забарвленням або текстурою. З 1 м.куб. дерева виходить приблизно 350 кв.м шпону 1-го сорту, та ще й спеціальних розмірів, цього вистачає на 50-60 дверей. Більшість дверей в кольорах Венге або вибілений дуб, так модні сьогодні, - це і є файнлайн. Як правило, структура файнлайна - рівномірні смуги різного відтінку.
Застосування МДФ і ДСП в якості заповнення двері ще більше збільшило кількість дверей, що випускаються з 1 м.куб. деревини. Причому на ДСП та МДФ пускають відходи деревного виробництва, а не ділову деревину.
Для зменшення ваги і кількості використовуваної деревини при виробництві міжкімнатних дверей стали застосовувати такі матеріали як трубчате ДСП (ДСП в якому рівномірно розташовані порожнини у вигляді каналів круглої форми). Це ще знизило собівартість двері.
Однак і якісний шпон скоро опинився в дефіциті, вартість його стала рости.
Темпи росту будівництва збільшувалися і збільшувалися потреби в недорогих міжкімнатних дверях. Виробники звернули увагу на ламінат - синтетичний матеріал з нанесеним малюнком дерева, який і замінив натуральний шпон.
Зменшити кількість застосовуваної деревини, а отже знизити вартость міжкімнатних дверей дозволило застосування стільникові конструкції. У таких дверях по периметру використовується каркас з недорогий деревини або МДФ товщиною близько 5 см, а нутро заповнюється паперовими сотами або сотами з МДФ. Лицьові частини таких дверей закриваються листами МДФ, які можуть бути пофарбовані, покриті шпоном або ламінатом.
Соти - ідеальний заповнювач з точки зору легкості, а головне ціни. В середньому вага глухих дверних полотен з стільниковими наповненням, не перевищує 17 кг.
Однак загальна тенденція, як правило, зберігається - міжкімнатні двері повинні бути схожі на двері з натурального дерева, і виробники всіляко вдаються хитрощів, щоб забезпечити це.
Якщо ж зробити грубі розрахунки, то в середньому з 1 м.куб. дерева можна отримати:
· 2-3 двері з масиву
· 10-15 дверей покритих шпоном з заповненням з масиву
· 20-25 дверей покритих шпоном з заповненням з ДСП чи МДФ
· 40-50 дверей покритих ламінатом або шпоном з стільниковим заповненням
Загальні висновки такі, чим менше в двері натуральних матеріалів, тим вартість її нижче.
У загальну вартість двері, звичайно ж, корекцію вносить країна походження товару або сировини для виробництва дверей у вигляді податків і митних зборів.
Що ж краще? Не беручи аспект, пов'язаний з екологією, на одній чаші ваг гроші (вартість вироби), на іншій - краса і екологічність. Чому віддати перевагу - кожен для себе вирішить сам.
Телефони у Києві: 067-234-06-90, 050-927-64-34